poniedziałek, 26 maja 2014

Efekt Jo-Jo


  • Co to jest?
  • Dlaczego powstaje? 
  • Jak go uniknąć? Co to jest? 
Efekt jo-jo, znany jest także jako powrót niechcianej masy ciała w krótkim czasie po jej utraceniu.

Jak i dlaczego powstaje? 
Efekt jo-jo nie puka do naszych drzwi, nie musi. Ponieważ my zostawiamy te drzwi dla niego otwarte.
Wszystko dzieje się na końcu naszej diety odchudzającej.  Dlaczego? W momencie, gdy dotrzemy do celu, czyli kiedy uzyskamy chciana przez nas wagę wiele z nas powraca do starego odżywiania. Zapominamy o regularnych posiłkach, zdrowym odżywianiu , dostarczaniu dużej ilości wody dla naszego organizmu i wszystkich nowych zasadach. Powracamy za to do słodyczy, fast-foodów, napojów gazowanych i innych złych nawyków, które stosowałyśmy przez długie lata i tak bardzo unikałyśmy, aby dotrzeć do wyznaczonego celu.
Głodówki - tak często stosowane przez wiele kobiet tez nie są dobrym pomysłem. Nie są zdrowe dla naszego organizmu m.in bardzo spowalnia się nasz metabolizm. Głodówki źle tez wpływają na nasze zachowanie; po pewnym czasie głodowania wiele z nas chwyci wszystko co znajdzie  w lodowce czy w szafkach, aby tylko pozbyć się głodu. 
Efekt jo-jo może tez pojawiać się w momencie, kiedy korzystamy z diety 'cud', która oznacza,ze jemy według zaleceń przez określony czas, a potem możemy jeść co i ile chcemy. 

Jak go uniknąć?
  • Nie powracaj do starych i złych nawyków z jedzeniem,
  • Postaraj się, aby stopniowo 'wychodzić' z diety, którą przestrzegałaś, żeby stracić niechciane kilogramy,  
  • Nie głoduj się,
  • Nie stosuj żadnej diety 'cud',
  • Nie przestawaj ćwiczyć!
Po utraceniu niechcianych kilogramów, nasz organizm będzie potrzebował inna ilość kcal w ciągu dnia, wtedy można pomału nasza dietę modyfikować.


Warto pamiętać,ze nasze nowe zdrowe odżywianie powinno zostać z nami już do końca życia i musimy się postarać, aby nie wracać do starych nawyków. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jak zostawisz po sobie ślad!
Z góry dziękuję za każdy komentarz.
Pozdrawiam.