sobota, 7 czerwca 2014

Cellulit

Witajcie! 

Jak większość z nas wie, cellulit jest wrogiem wielu z nas. Jak się często okazuje, znajdujemy go prawie wszędzie! Zaczynając od ud przez pośladki do brzucha.
Nie jest łatwo z nim wygrać; ciężko jest nam się go pozbyć. Nie oznacza to jednak,ze mamy z nim wcale nie walczyć! Jeśli pozwolimy na to,aby on przejmował coraz to większy obszar na naszym ciele to tak,jakbyśmy się poddały na samym początku...bez walki.
Walka z cellulitem niestety nie trwa jeden dzień. Aby osiągnąć lepsze efekty trzeba wprowadzić kilka zmian w nasz codzienny plan.

Po pierwsze: zmiana diety - pozbyć się fast-foodów, słodyczy i produktów przetworzonych, które wypada zamienić na produkty pełnoziarniste. Napoje gazowane tez musza odpaść z naszego menu, jednak trzeba pamiętać, aby codziennie pic ok. 2 litrów wody! Jeśli nie lubisz samej wody, może zamień ją na wodę z miętą i cytryna?
Po drugie: ćwiczenia - najlepiej jeśli będą one wprowadzone w nasze życie od 3-5 dni w tygodniu. Jeśli będziemy wykonywać ćwiczenia siłowe, pozwolą nam one wymodelować sylwetkę ale także wyrzeźbić mięśnie. Inne aktywności fizyczne takie jak: AquaFit i ćwiczenia aerobowe pomogą nam pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Dobrym ćwiczeniem na pozbycie się cellulitu na udach i pośladkach są: PRZYSIADY (o ich wielu innych zaletach wspominałam tutaj ! ) 

Istnieje jeszcze możliwość,jeśli chcemy uzyskać lepszy efekt, aby wziąć udział w zabiegach oraz wykonywać własne masaże w miejscach, gdzie nasz cellulit jest widoczny, aby poprawiło się nasze krążenie krwi. Możemy też zacząć używać wybrany krem, który za zadanie ma pomoc zwalczyć cellulit. Nie możemy jednak oczekiwać, że samo stosowanie kremu zlikwiduje nasz problem.Pielęgnowanie ciała wraz z jego nawilżeniem sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała zdrowo.Warto więc o nią zadbać, nawet jeśli nie mamy większych problemów z cellulitem. 

Najważniejsze jest jednak,aby zmienić nasza dietę i zwiększyć lub dodać do naszego dziennego planu aktywność fizyczna!

Powodzenia!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jak zostawisz po sobie ślad!
Z góry dziękuję za każdy komentarz.
Pozdrawiam.